Ćwiczenia poprawiające wygląd biustu

Wiele kobiet nie czuje się zadowolonych z wyglądu swojego biustu. W celu jego poprawy sięgają po rozmaite kosmetyki, a nierzadko korzystają także z zabiegów chirurgicznych. Warto jednak wiedzieć, że biust można upiększyć także dzięki odpowiednim ćwiczeniom fitness.

O jędrność piersi można zadbać między innymi poprzez wykonywanie ćwiczeń z hantlami. Przykładem może być ćwiczenie z ciężarkami wykonywane na leżąco. Nogi powinny być ugięte. Hantle należy trzymać na wysokości klatki piersiowej. Następnie ćwiczący prostuje ręce, po czym wraca do poprzedniej pozycji. Kolejne ćwiczenia wykonywane jest w pozycji stojącej, w lekkim rozkroku. Ręce należy złożyć przed sobą na wysokości klatki piersiowej, zginając je pod kątem prostym. Następnie ćwiczący rozkłada je, tak aby znalazły się po obu stronach ciała. W tym samym momencie należy wypiąć klatkę piersiową do tyłu. Ważne jest dostosowanie ciężaru obciążeń, ponieważ zbyt lekkie hantle nie pozwolą na osiągniecie widocznych efektów, natomiast za ciężkie stanowią nadmierne obciążenie dla mięśni. Bardzo dobre efekty można osiągnąć także dzięki ćwiczeniom wykonywanym bez hantli. Przykładem mogą być chociażby doskonale znane pompki. Oprócz tych zwykłych warto wykonywać również pompki w klęku oraz tak zwane pompki wędrujące. Satysfakcjonujące rezultaty można osiągnąć także dzięki ćwiczeniom z piłką.

woman-595599_1280

Warto jednak pamiętać o tym, że na efekty trzeba będzie trochę poczekać. Oczywiście, podobnie jak w przypadku wszelkich innych treningów, bardzo ważna jest systematyczność.