Jak radzić sobie z zakwasami

Zakwasy to problem, którego trudno uniknąć, jeżeli uprawia się jakikolwiek sport. Osoby rozpoczynające treningi fitness często nie wiedzę, jak radzić sobie w takich sytuacjach. Warto zatem przedstawić sposoby na ograniczenie bólu pojawiającego się po zakończeniu ćwiczeń.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że rozwiązaniem problemu mogą być kolejny wysiłek fizyczny. Nie muszą to być następne ćwiczenia fitness, ponieważ dobre efekty można osiągnąć wybierając także inne aktywności. Szczególnie polecane jest pływanie, dlatego dobrze byłoby wybrać się na basen. Wynika to z faktu, że woda rozluźnia mięśnie. Z tego samego powodu pomocne mogą być także kąpiele i prysznice. Lepszym rozwiązaniem jest prysznic, ponieważ najbardziej skuteczne jest stosowanie zimnej i ciepłej wody na przemian. Warto zwrócić uwagę na to, że taki zabieg polecany jest także w przypadku cellulitu, a zatem może on być podwójnie korzystny w przypadku osób, które mają problem z pomarańczową skórką. Ulgę może przynieść również masaż bądź seans w saunie.

warrior-pose-241611_1280

W przypadku problemów z zakwasami wskazane jest także zwrócenie uwagi na swoją dietę. Można włączyć do niej suplementy na zakwasy, które dostarczą składników odżywczych wspomagających regenerację mięśni. Takie działanie wykazują między innymi aminokwasy rozgałęzione, czyli BCAA.

Oczywiście, najlepsze efekty w walce z zakwasami można osiągnąć dzięki połączeniu kilku z powyższych metod. Wskazane są zatem regularne treningi, właściwa dieta i korzystne dla zdrowia zabiegi.